Oprogramowanie PeCeT_fulla

EnglishPolskiDeutschInterlingua
lynx.re


C# : Przeliterowywacz , Diacritic Buster | C++ : Cyfrołazik , Pogoda 95+20

C#

Przeliterowywacz (Speller), wer. 1.3.5613.35956

Okno główne Przeliterowywacza
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Program ten, jak sama nazwa wskazuje, służy do przeliterowywania (czyt. wypowiadania każdego znaku oddzielnie) na głos oraz zapisywania jako plik dźwiękowy WAVE gotowej przemowy korzystając z dostępnych plików odzwierciedlających wymowę danego znaku lub też z syntezy mowy SAPI5.

UWAGI: Platforma Microsoft .NET Framework 4.5 jest wymagana do działania. Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki. Dołączone banki mowy: „General English” (domyślny) oraz „Polski” w wykonaniu użytkownika pfcode. Publikowany na zasadach licencji MIT.
Opcje dostępne w Przeliterowywaczu
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Przeliterowywacz pozwala użytkownikowi na zmianę następujących ustawień: Ustawienia muszą być ręcznie zapisywane przed wyjściem z aplikacji w celu ich załadowania po jego ponownym uruchomieniu.

Własne banki mowy

Zrobiłeś nowy bank wymowy jakiegoś języka? Czy można byłoby z niego korzystać w Przeliterowywaczu? Proszę mi wysłać prywatny odnośnik oraz pewne szczegóły poprzez formularz kontaktowy na mojej witrynie, a po zatwierdzeniu umieszczę go tutaj jako paczkę do pobrania.

Diacritic Buster (Pogromca znaków diakrytycznych), wer. 1.3.5594.31922

Okno główne programu Diacritic Buster
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Z kolei ten program może pomóc Tobie w pozbyciu się niekompatybilnych znaków znajdowanych w jakimkolwiek tekście używając w zamian swoich alternatywnych lub uproszczonych form, aby były przetwarzalne przez dowolne docelowe oprogramowanie odczytujące nie będące sobie w stanie poradzić z ich oryginalnymi odpowiednikami.

UWAGI: Platforma Microsoft .NET Framework 2.0 jest wymagana do działania. Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki. Publikowany na zasadach licencji MIT.
Diacritic Buster ukryty w zasobniku systemowym
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Diacritic Buster pozwala na ustawianie tychże opcji: Schematy własne mogą być łatwo stworzone i zaimportowane przez użytkownika. Jednakże dla uproszczenia niektórych konkretnych zadań oraz by w zasadzie pokazać, jak one działają, załączonych zostało kilka przykładowych przepisów do folderu „Schemes” programu i są to: Alternate German accents, Convert Romaji text to Katakana, Make Hungarian compatible with Western European set, Remove all Central European specific accents only, Remove Polish accents except o-acute, Remove Polish accents, Romanise Katakana letters, Romanise Russian letters the GOST 2002(B) method.

Własne schematy

Masz ciekawą propozycję? Podziel się ze mną takowym za pomocą specjalnego formularza kontaktowego, a ja zadecyduję, czy może się on w każdym razie przydać.

C++

Cyfrołazik (Cypher Walker), wer. 1.0.1

Plansza główna Cyfrołazika
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Cyfrołazik to dynamiczna gra logiczna zaprojektowana zarówno dla zabytkowych jak i nowoczesnych komputerów (jako eksperyment), gdzie naszym zadaniem jest wypełnienie planszy składającej się z losowo wygenerowanych cyfr (od 1 do 9) tyloma zerami, ile się tylko da.

UWAGI: Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki, bułgarski, słowacki, czeski, estoński (autorstwa użytkowników Mojito i Matuzka). Publikowana na zasadach licencji MIT. Stworzona w celu uczczenia 20. rocznicy systemu Windows 95!

Jak grać?

Zaprojektowano dla systemu Microsoft® Windows® 95Kompatybilny z Windows 10
Po rozpoczęciu gry mamy do dyspozycji planszę o rozmiarze 25x25. Pierwsze zero jest umiejsciowione na współrzędnych 13x13 (środek planszy gry), a zatem jest to nasz punkt startowy. Na początku mamy cztery kierunki do wyboru, dopóki ewentualny ruch w jakimkolwiek przypadku nie spowodowałby przekroczenia granicy planszy lub nasza ścieżka zwyczajnie byłaby przeszkodą. Sąsiednia cyfra reprezentuje liczbę kroków - jeśli wszystkie warunki są spełnione i zdecydujemy się tam pójść, jesteśmy oczywiście z dala o tę liczbę kroków od naszej poprzedniej pozycji oraz uzyskujemy tę samą ilość punktów. Gra kończy się wówczas, gdy żaden ruch nie jest możliwy, natomiast by pojawić się na liście najwyższych wyników, musimy osiągnąć przynajmniej taką ilość punktów, jaką ma piąta na liście osoba. Powodzenia!

RADA: Jeżeli zaraz po uruchomieniu Cyfrołazika klikniesz lewym przyciskiem myszy na „Zagraj” albo naciśniesz klawisz Tab, a następnie Enter na swojej klawiaturze, będziesz w stanie używać jej do podejmowania decyzji z następującą klawiszologią: I dla ruchu w górę, J dla ruchu w lewo, L dla ruchu w prawo oraz K dla ruchu w dół.

Pogoda 95+20 (Weather 95+20), wer. 1.0 [NIEWSPIERANY]

Zaprojektowano dla systemu Microsoft® Windows® 95Kompatybilny z Windows 10
Pogoda 95+20 jest zaprojektowanym zarówno dla zabytkowych jak i nowoczesnych stacji roboczych PC programem do prognozy pogody korzystającym z mechanizmu Yahoo Weather API do pozyskiwania szczegółów pogody z położenia żądanego przez użytkownika, które mogą być zapisane jako zwykły plik tekstowy bądź też skopiowane do Schowka.

UWAGI: Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki. Publikowana na zasadach licencji MIT. Stworzona na Starepro Compo 2k15 oraz w celu uczczenia 20. rocznicy systemu Windows 95!

The main window of Weather 95+20
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Mogą być tam dostosowane następujące ustawienia:

Upewnij się, że zapisałeś nowe ustawienia przed zakończeniem działania aplikacji, jeżeli nie chcesz ich stracić.

Ten produkt zawiera oprogramowanie rozwijane przez OpenSSL Project do użytku w narzędziach OpenSSL Toolkit (http://www.openssl.org/).