Oprogramowanie PeCeT_fulla

EnglishPolskiDeutschInterlingua
lynx.re


C# : Przeliterowywacz , Diacritic Buster , Liryk 2 | C++ : Cyfrołazik , Pogoda 95+20 , Relynxer , WinAirq , SHS2BMP | Delphi : Liryk

C#

Przeliterowywacz (Speller), wer. 1.3.5613.35956

Okno główne Przeliterowywacza
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Program ten, jak sama nazwa wskazuje, służy do przeliterowywania (czyt. wypowiadania każdego znaku oddzielnie) na głos oraz zapisywania jako plik dźwiękowy WAVE gotowej przemowy korzystając z dostępnych plików odzwierciedlających wymowę danego znaku lub też z syntezy mowy SAPI5.

UWAGI: Platforma Microsoft .NET Framework 4.5 jest wymagana do działania. Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki. Dołączone banki mowy: „General English” (domyślny) oraz „Polski” w wykonaniu użytkownika pfcode. Publikowany na zasadach licencji MIT.
Opcje dostępne w Przeliterowywaczu
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Przeliterowywacz pozwala użytkownikowi na zmianę następujących ustawień: Ustawienia muszą być ręcznie zapisywane przed wyjściem z aplikacji w celu ich załadowania po jego ponownym uruchomieniu.

Własne banki mowy

Zrobiłeś nowy bank wymowy jakiegoś języka? Czy można byłoby z niego korzystać w Przeliterowywaczu? Proszę mi wysłać prywatny odnośnik oraz pewne szczegóły poprzez formularz kontaktowy na mojej witrynie, a po zatwierdzeniu umieszczę go tutaj jako paczkę do pobrania.

Diacritic Buster (Pogromca znaków diakrytycznych), wer. 1.3.5594.31922

Okno główne programu Diacritic Buster
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Z kolei ten program może pomóc Tobie w pozbyciu się niekompatybilnych znaków znajdowanych w jakimkolwiek tekście używając w zamian swoich alternatywnych lub uproszczonych form, aby były przetwarzalne przez dowolne docelowe oprogramowanie odczytujące nie będące sobie w stanie poradzić z ich oryginalnymi odpowiednikami.

UWAGI: Platforma Microsoft .NET Framework 2.0 jest wymagana do działania. Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki. Publikowany na zasadach licencji MIT.
Diacritic Buster ukryty w zasobniku systemowym
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Diacritic Buster pozwala na ustawianie tychże opcji: Schematy własne mogą być łatwo stworzone i zaimportowane przez użytkownika. Jednakże dla uproszczenia niektórych konkretnych zadań oraz by w zasadzie pokazać, jak one działają, załączonych zostało kilka przykładowych przepisów do folderu „Schemes” programu i są to: Alternate German accents, Convert Romaji text to Katakana, Make Hungarian compatible with Western European set, Remove all Central European specific accents only, Remove Polish accents except o-acute, Remove Polish accents, Romanise Katakana letters, Romanise Russian letters the GOST 2002(B) method.

Własne schematy

Masz ciekawą propozycję? Podziel się ze mną takowym za pomocą specjalnego formularza kontaktowego, a ja zadecyduję, czy może się on w każdym razie przydać.

Liryk, wer. 2.0

Ekran główny Liryka w systemie Android 11
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Korzystasz z telefonu komórkowego z Androidem, tabletu bądź Chromebooka? Pobierz Liryka 2.0! Przeczytaj tutaj, do czego służy.

UWAGI: Działa jedynie w systemach Android 6.0 i nowszych. Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki. Publikowany na zasadach licencji MIT.

Pobierz z Google Play

C++

Brakuje pliku MSVCRT.DLL? Pobierz go stąd.

Cyfrołazik (Cypher Walker), wer. 1.0.1

Plansza główna Cyfrołazika
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Cyfrołazik to dynamiczna gra logiczna zaprojektowana zarówno dla zabytkowych jak i nowoczesnych komputerów (jako eksperyment), gdzie naszym zadaniem jest wypełnienie planszy składającej się z losowo wygenerowanych cyfr (od 1 do 9) tyloma zerami, ile się tylko da.

UWAGI: Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki, bułgarski, słowacki, czeski, estoński (autorstwa użytkowników Mojito i Matuzka). Publikowana na zasadach licencji MIT. Stworzona w celu uczczenia 20. rocznicy systemu Windows 95!

Jak grać?

Zaprojektowano dla systemu Microsoft® Windows® 95Kompatybilny z Windows 11
Po rozpoczęciu gry mamy do dyspozycji planszę o rozmiarze 25x25. Pierwsze zero jest umiejsciowione na współrzędnych 13x13 (środek planszy gry), a zatem jest to nasz punkt startowy. Na początku mamy cztery kierunki do wyboru, dopóki ewentualny ruch w jakimkolwiek przypadku nie spowodowałby przekroczenia granicy planszy lub nasza ścieżka zwyczajnie byłaby przeszkodą. Sąsiednia cyfra reprezentuje liczbę kroków - jeśli wszystkie warunki są spełnione i zdecydujemy się tam pójść, jesteśmy oczywiście z dala o tę liczbę kroków od naszej poprzedniej pozycji oraz uzyskujemy tę samą ilość punktów. Gra kończy się wówczas, gdy żaden ruch nie jest możliwy, natomiast by pojawić się na liście najwyższych wyników, musimy osiągnąć przynajmniej taką ilość punktów, jaką ma piąta na liście osoba. Powodzenia!

RADA: Jeżeli zaraz po uruchomieniu Cyfrołazika klikniesz lewym przyciskiem myszy na „Zagraj” albo naciśniesz klawisz Tab, a następnie Enter na swojej klawiaturze, będziesz w stanie używać jej do podejmowania decyzji z następującą klawiszologią: I dla ruchu w górę, J dla ruchu w lewo, L dla ruchu w prawo oraz K dla ruchu w dół.

Pogoda 95+20 (Weather 95+20), wer. 1.0 [NIEWSPIERANY]

Relynxer, wer. 1.0.1

Zaprojektowano dla systemu Microsoft® Windows® 95Kompatybilny z Windows 11
Relynxer to program-kreator zaprojektowany przede wszystkim dla zabytkowych komputerów osobistych do ‚skracania’ adresów URL witryn poprzez generowanie nowych (zazwyczaj krótszych) na stronie Lynx.re dzięki jej API. Serwis Lynx.re bazuje na silniku Shrinky autorstwa Hassana.

UWAGI: Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki. Publikowany na zasadach licencji MIT. HTTPS nieobsługiwany!

Okno kreatora programu Relynxer
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Można tam ustawić następujące parametry:

Wszystkie z tych parametrów są w pełni opcjonalne.

Można również pokazywać lub ukrywać ostrzeżenie o protokole HTTP przy uruchamianiu programu.

WinAirq, wer. 1.0.2

Okno główne programu WinAirq
Przełącz na widok w pełnym kolorze
WinAirq jest programem do odczytywania obecnej jakości powietrza dla zabytkowych komputerów podłączonych do Internetu z danych pozyskiwanych z API serwisu OpenWeatherMap.

Zaprojektowano dla systemu Microsoft® Windows® 95Kompatybilny z Windows 11
Oprócz podstawowego indeksu jakości powietrza (AQI, ang. Air Quality Index) można odnaleźć dane o gazach zanieczyszczających, takich jak:

• tlenek węgla (CO)
• tlenek azotu (NO)
• dwutlenek azotu (NO2)
• ozon (O3)
• dwutlenek siarki (SO2)
• amoniak (NH3)
• cząstki stałe (PM2,5 oraz PM10)

UWAGI: Dostępne języki: angielski, polski, niemiecki, japoński, czeski. Publikowany na zasadach licencji MIT. HTTPS nieobsługiwany (nie wyświetla się żadne ostrzeżenie).
WinAirq ukryty w zasobniku systemowym
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Program jest ładowany do zasobnika systemowego - domyślnie powinien znajdować się na prawym dolnym rogu ekranu komputera. Jeżeli uruchamiamy program WinAirq po raz pierwszy, powinna pojawić się ikona przedstawiająca szary znak zapytania na białym tle. Jeśli nie możemy jej tam zobaczyć, powinniśmy rozszerzyć zasobnik systemowy klikając w strzałk(ę/i).

Naciskamy prawym przyciskiem myszy na ikonie aplikacji i przechodzimy do sekcji Ustawienia, gdyż jest to jeden z niezbędnych kroków, aby zacząć obserwować jakość powietrza Twojego położenia. Klikamy na przycisk z gwiazdką i korzystamy z paska wyszukiwania w celu jego znalezienia. Możemy mieć różne opcje do wyboru. Po zaznaczeniu swojego pożądanego położenia klikamy OK, a następnie zastosowujemy ustawienia. Teraz jesteśmy gotowi do odczytywania danych - wystarczy dwukrotnie kliknąć na ikonie w zasobniku za pomocą lewego przycisku myszy, żeby wyświetlić okno główne i nacisnąć Zaktualizuj. Jeżeli wszystko się powiodło, powinniśmy w stanie zobaczyć obecną jakość powietrza ze wszystkimi szczegółami.


SHS2BMP, wer. 1.0

SHS2BMP jest prostym konwerterem plików wycinka programu MS Paint do obrazów bitmapy. To program działający z wiersza poleceń, pozwalający na konwersję wielu wycinków za pomocą pojedynczej komendy (a także przeciągania i upuszczania plików do programu).

SHS2BMP w wierszu polecenia
Minimalne wymagania systemowe:
UWAGI: Program zwraca komunikaty wyłącznie po angielsku. Publikowany na zasadach licencji MIT.
Plik wycinka (SHS)
Czy kiedykolwiek znalazłeś jakieś pliki SHS na starym dysku twardym? Najprawdopodobniej są to obiekty wycinka mogące być wklejone ze Schowka systemów Windows 95-2003 i są przypisane do aplikacji, z której zostały skopiowane. Najczęściej są to treści programu MS Word bądź MS Excel, które można nadal odczytać bezpośrednio za pomocą najnowszej wersji któregoś z nich, lecz istnieje co najmniej jeszcze jedno możliwe źródło: MS Paint. Obecnie niestety ani Paint, ani żadne popularne oprogramowanie do przeglądania/edycji obrazów wydaje się ich nie rozpoznawać, pomimo że zawartość jest bardzo łatwa do odszukania. Tu do gry wchodzi SHS2BMP - dla każdego pliku wejściowego weryfikuje, czy potencjalny nagłówek wycinka jest skojarzony z Paintem, a następnie szuka początku bajtów zarezerwowanych wyłącznie dla samej bitmapy. Bitmapa jest potem wyciągana, a informacje dla powłoki systemu o wycinku są usuwane. Voila! Teraz obrazek powinien zostać rozpoznany bez żadnego problemu.

Delphi

Liryk, wer. 1.0

Okno główne Liryka w systemie Windows NT 3.51
Przełącz na widok w pełnym kolorze
Zaprojektowano dla systemu Microsoft® Windows® 95Kompatybilny z Windows 11
Liryk to program zaprojektowany z myślą o zabytkowych komputerach osobistych do wyświetlania spisu utworów z polskich rozgłośni radiowych nadanych w ostatniej chwili lub wcześniej. W tym celu aplikacja łączy się z API ods.lynx.re, które pozyskuje według wybranego okresu wszystkie utwory muzyczne, jakie zarejestrował wówczas serwis Odsluchane.eu.

Przed pierwszym wyszukiwaniem musimy pobrać listę stacji radiowych dostępnych aktualnie na stronie Odsluchane.eu. Można to uczynić przechodząc do menu Region i z niego klikając pozycję „Aktualizuj listę stacji radiowych” albo naciskając kombinację klawiszy Alt+U. Jeżeli aktualizacja przebiegła pomyślnie, powinniśmy móc wybrać z listy dowolną stację.
UWAGI: Program dostępny wyłącznie po polsku. Publikowany na zasadach MIT+CC, tj. licencji MIT z klauzulą Commons Clause. HTTPS nieobsługiwany (nie wyświetla się żadne ostrzeżenie). Kompatybilny z Windows NT 3.51 SP5!
Okno główne Liryka w systemie Windows 95
Przełącz na widok w pełnym kolorze